Hoşgeldiniz, ziyaretçi! [ Kayıt | Girişrss

İç Mimarlık

| Genel | 28 Ağustos 2012

İç Mimarlık

İç Mimarlık mimari ve iç tasarım arasında bir köprüdür. Bu yapıların yapı ve taşıyıcı duvarlar önemini ve anlayışı ile ilgili doğru bilgi ile profesyoneller sağlar. İç Mimarlık ve İç Mimarlık alanlarında oldukça benzer. Bazı insanlar olarak iki alanı bakın ve İç Mimarlık Tasarım diyoruz.
Onlar tam lisanslı mimar olmak için eğitim gerekliliklerini tamamlayan sürece Amerika Birleşik Devletleri İç mimari tasarım profesyonelleri İç Mimar kendini aramak veya kendisi olamaz. İç Mimarlık gerçek tanımı insanların profesyonel bir iç mimar olarak işlev şekilde eğlence ve iş amaçlı, yaşam için yapısal iç tasarımında mimari ilkeleri uygulamak için hazırlayan bir programdır. Bu, ısıtma ve soğutma sistemleri, mesleki ve güvenlik standartları, iç tasarım, özel nihai kullanım uygulamaları, yapı sistemleri tasarım ve mesleki sorumlulukları ve standartları mimarlık eğitimini içerir.
Iç mimari tasarım alanında kariyer yapmak isteyen varsa bol bir kolej veya üniversiteye devam veya online dersler almak isteyip kalkınan tasarımcı için kullanılabilir seçenekleri vardır. Bu kurslar,İç Mimarlık ve mimarlık arasındaki bağları ve benzerlikleri keşfetmek. İç Tasarım programları alanı kullanarak ve binaları tasarlanmıştır nasıl yeniden icat etmek için yaratıcı fikirler keşfetmek için mücadele edecek. Araştırmanın bazı alanlarda tasarım ve tasarım artı iç tasarımı için kullanılan en son teknoloji arkasındaki felsefe ve teori kavramsal yaratıcılık içerir.
Iç tasarım ve iç mimarinin bir eğitim takip Bireyler CAD (Bilgisayar Destekli Çizim) yazılımı, video ve fotoğraf kullanımı dahil becerilerini geniş bir yelpazede geliştirmek için bekleyebilirsiniz. Diğer becerileri gibi modellerin kullanımı ve nasıl modelleri kurmak gibi stüdyoda geliştirilecektir.
İç Tasarım programları, teknolojik, kültürel ve çevresel sorunları için iç mimari tasarım öğrenci hazırlamak. Bir stüdyo sınıfta öğrenim gören öğrencilerin atölye çalışmaları, konferanslar ve seminerler verilmektedir.
Burada iç mimari tasarım öğrencisi ilk yıl çalışma olacak bazı temel dersler şunlardır:
* Tasarım Görsel Düşünme
* Malzemeleri ve İnşaat
* Tasarım Tarihi ve Teorisi
İç Mimarlık Giriş ve Tasarım
* Tasarım yapma Fikirleri
* Tasarım, Mekansal Araştırmalar
* Tasarım, İçerik ve Süreç
* Yapıları, Çevre ve Sürdürülebilirlik
Iç mimari tasarım eğitimi, ikinci yıl, öğrenci takip modülleri ele alacağız:
* İletişim ve Katılım
* Tasarım Keşif
* Tasarım Önerme
* İç Ortamları
* Modern Mimarlık
* İç Ortamları
* Tektoniği ve Gerçekleşme
Bu gerçek dünya durumlar için iç mimari tasarım öğrencisi hazırlanmalarına yardımcı olmak üzere derinlemesine derslerinde çok vardır. Çalışmamızın üçüncü yılında, öğrenciler aşağıdaki öğrenmek için bekleyebilirsiniz:
* Tasarım Araştırma ve Önerme
* Tarih Tezi
* Tasarım Çözünürlük
* Yerleştirme
İşe yerleştirme giriş seviyesi tasarımcıları alır herhangi İç Mimarlık Tasarım alanında olabilir. Profesyonel işe yerleştirme iç tasarımında da tatmin edici bir kariyer için önünü açacak olan mükemmel bir fırsattır. Işe yerleştirme çalışması profesyonel istihdam köprüsü olarak kabul edilir gibi.

kadir has üniversitesi iç mimarlık

İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü, yapıların iç düzenini tasarlayıp uygulayan sanatçı ve meslek insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Yeni yapıların projelendirilme aşamasında iç mekanların oluşturulması, inşaatı tamamlanmış eski yapılarda ise iç mekanların yeniden, güncel gereksinimlere uygun olarak tasarlanması iç mimar sorumluluğundadır. Bu sorumluluk içinde, kullanıcı ihtiyaç ve isteklerine uygun olarak mekanları doğru planlama, aydınlatma-havalandırma vb. fiziksel sorunların çözümü, ilgili yakın dış çevrenin tasarımı, döşeme, tavan, duvar, mobilya ve gerekli tekstil ürünlerini de içine alan tamamlayıcıların seçimi ve uygulanması vardır.

Bölüme ait çalışmaların konusu, sanatsal beceriden, soyut fikirlere, teknolojiden, insani bilimlere uzanan bir çeşitlilik gösterir. Dört yıllık eğitim teorik derslerle, çizim ve uygulama atölyesi çalışmaları, projeler, seminerler ve bilgisayar çalışmaları ile sürdürülür. Tüm beceriler günün koşullarına uygun, sanat yönü güçlü, mimari kriterleri doğru, çağdaş mekanların yaratılabilmesi için edindirilir. Bununla birlikte öğrencilerin mesleki konularda hukuki ekonomik bilgiler yönündende donanımlı olmaları sağlanır.

İç mimarlar, mimarlık ve iç mimarlık bürolarında, inşaat ve mobilya üretim firmalarında, tasarım ofislerinde, çeşitli özel ve devlet kurumlarda görev alabilir veya serbest çalışabilirler.

İrtibat Bilgileri:

Kadir Has Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi
Kadir Has Caddesi  34083 Cibali-İstanbul
Santral: 0212.533 57 65  Fax: 0212.533 58 53

 

765 total views, 1 today

  • There are no popular posts yet.

Sponsor Bağlantı

From the Blog

|